STREET ART - LIBEREC

29.05.2017

Pouliční umění a v Liberci ???

Přesně tak. Atmosféra přípomínající Barcelonu, kde jsem žila jeden rok a naprosto mě uchvátila. Tenkrát mě ještě nenapadlo, že bych se mohla stát součastí pouličních umělců právě ve svém rodném městě. 

Umělec tam, tady, támhle, hudba, zpěv, tanec, kytara, létající bubliny ....a uprostřed soukenného náměstí jedna barevná deka, dvě židličky a spoustu barviček, štětců a cedule s nápisem:

 "MALOVÁNÍ NA TĚLO A OBLIČEJ ".

Tak to jsem já. Má Jančí vyšla do ulic buskingovat, tvořit, a vykouzlit dětem úsměv na tvaří. 

" Jééé, mami, dívej.. .ta paní maluje na obličej, mohla bych??? "... několikrát jsem z dálky zaslechla tuto větu. Děti malování na obličej miluji a já miluju tu chvilku, ten okamžik, kdy se poprvé podívají do zrcadla a usmějí se. Ta vteřina je neskutečně čistá, bezprostřední a upřímná. 

V rámci pouličního festivalu  -  https://www.facebook.com/buskingLiberec        jsem pomalovala desítky děti, teenageru a dokonce i dospělé. Zaciknutí v klobouku pro mě znamenalo, že se mé umění lidem líbí. 

Ve čtvrtek jsem si splnila i svůj velký sen.     

 "BODYPAINTING PERFORMANCE ART ". 

Malování na tělo přímo uprostřed náměstí. 

Kolem jen nic netušící lidé. Umělecké dílo, živé plátno ...krásné ženské tělo, jenže se proměnilo na pár hodin v obraz.

Tímto patří velké dík modelce Martině, která přišla a i v aprílovém počasí mi půjčila na chvilku své tělo jako plátno. Stala se z ní krásná živá Divoženka, která vznikla v naprosté improvizaci přímo na místě. No uznejte, že je krásná? 

Pouliční umění jsem si zamilovala a tak jsem neváhala a kontaktovala organizační tým v Praze. 

9 - 10. 6. 2017 POULIČNÍ UMĚNÍ - PRAHA ŽIJE HUDBOU, tak i tam mě můžete potkat.

Teším se na ulice historické a umělecké Prahy. Teším se, že i tam mohu ukázat  svou vášeň, svůj dar a kreativně rezonovat s ostatníma pouličníma umělcema.

Děkuji za zkušenost, jsem vdečná všem, co mě podporují a oslovují ke spolupráci. 

Má Jančí, aby byl svět veselejší.