O mně

FACEPAINTER, ILUSTRÁTORKA A UMĚLKYNĚ

Jmenuji se Jana Maříková, v uměleckém světě si však říkám Jančí (Má Jančí).  Narodila jsem se v roce 1989 a pocházím ze severu čech.

Už jako malá holka jsem trávila malováním a tvorbou hodně času. Moje obrázky jsou veselé, hravé, barevné a doufám, že přináší spoustu pozitivní energie. Odráží se v nich moje optimistická povaha a já jako člověk snažící se nahlížet na vše pozitivně a hravě. 

Postupně jsem se sama zdokonalovala a i dnes ráda navštěvuji další kurzy, dílny či workshopy. 

Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu - obor cestovní ruch. To mi však nebránilo v tvůrčí práci pokračovat. V roce 2013 jsem odcestovala do zahraničí, kde jsem pracovala s dětmi, tvořila, kreslila a rozvíjela svoje schopnosti a dovednosti. Nechala jsem se inspirovat vším, co mi za ty roky přišlo do cesty. 

V roce 2016 jsem si splnila svůj velký sen. Vznikl nádherný KALENDÁŘ DIVOŽENKY 2017, poté i DIVOŽENKY 2018 a dnes již i DIVOŽENKY 2019. Vydáno bylo pouze 50 ks. Kalendář lze využit jako antistresové omalovánky k relaxaci duše i těla či jako dekoraci domova, neboť je plná zajímavých obrázků ze světa divoženek. 

K BODYPAINTINGUFACEPAINTINGU jsem se dostala během cest.  Malování na tělo je úžasný zážitek pro modelku či modela i pro mě jako malířku. Miluji tu originalitu. Každá tvář, každé tělo je jiné. Malování přizpůsobuji danému člověku, energii z člověka vycházející a také ráda improvizuji. Tělo se tak stává mým plátnem, se kterým je třeba spolupracovat. 

Děti malování na obličej milují a já miluji je. Jejich tváře se mění a po prvním pohledu do zrcadla        ( pro mě nezapomenutelná  a nejkrásnější část ) se z nich stávají hrdinové, princezny, zvířátka. Ta změna je boží, užívají si to, blbnou, smějí se. 

Objevila jsem však i kouzlo BELLYPAINTINGU. Malování na těhotenské bříško je jedinečný zážitek, jak pro budoucí maminky, tak pro mě jako malířku. Je úžasné pozorovat, jak dítě reaguje na doteky štětce, teplotu vody, pohyby a tak komunikuje s okolním světem.

"Když vodička studí, děťátko se nudí a pak přijde zalehtání štětcem a děťátko se stává zkoumavým vědcem" (Má Jančí, 2017)

Inspiraci čerpám během cestování, v přírodě a v životě jako takovém.